Для будинку
Для бізнесу

Енергетики запропонували депутатам Кам’янського розробити план спільних дій щодо децентралізації опалення

У Кам’янському відбулася сесія міськради, на якій депутати розглянули Програму децентралізації системи теплопостачання правобережної частини міста, розроблену на випадок можливого невключення Дніпровської ТЕЦ восени 2018 року. Активну участь в обговоренні взяли фахівці ДТЕК Дніпрообленерго, які висловили готовність надання підтримки місту. Вони акцентували увагу депутатів на гострій необхідності розробити детальну схему розвитку теплопостачання міста, чіткий план спільних дій.

Енергетики підтримали прагнення міської влади Кам’янського відмовитися від застарілої системи централізованого теплопостачання, але закликали не поспішати з відмовою від послуг теплоцентралі до тих пір, поки не буде розроблений детальний план щодо посилення та модернізації електромереж, визначені технічні деталі та бюджет, знайдено необхідне фінансування.

«Такі непідготовлені дії тільки приведуть до катастрофічних наслідків, аварійних відключень та проблем з життєзабезпечення міста в умовах зими, що підтверджує сумний досвід в 2016-м Нікополя та Марганця, – підкреслив технічний директор ДТЕК Дніпрообленерго Сергій Березовський. – У відповідь на звернення міської влади в лютому 2018 р ДТЕК Дніпрообленерго повідомив міськраді про необхідність розробити схему розвитку теплопостачання та чіткий план спільних дій по реалізації проекту. Він повинен враховувати і технічні етапи реалізації, і бюджет. Конкретного спільного плану переходу на електроопалення сьогодні просто не існує. Відсутність системних дій з боку міської влади може призвести до колапсу в опалювальний сезон, а заручниками ситуації знову стануть люди».

Енергетики наполягають: щоб уникнути аварійних відключень через ненормоване додаткове навантаження на мережі необхідно проведення серйозних модернізаційних заходів. Вони включають переукладання мереж, будівництво та переоснащення трансформаторних підстанцій тощо. Згідно із законодавством та пояснень НКРЕКП, подібні роботи фінансуються виключно за рахунок Замовника – в рамках плати за підключення до електромереж та збільшення потужності.

Сергій Березовський зазначив, що компанія не може реалізувати цей проект за свій рахунок. Це суперечить ряду нормативних актів, що регулюють розвиток мереж, в тому числі – п. 3 і п.12 ст. 21 закону України «Про ринок електричної енергії». Законодавчо передбачено, що розвиток мереж з метою забезпечення перекладу населеного пункту на електроопалення можливий тільки за рахунок плати за приєднання, здійсненої замовниками при збільшенні потужності електроустановок. Надавши послуги з приєднання безкоштовно, – енергокомпанією будуть порушені норми чинного законодавства України та ліцензійних умов. По-друге, навіть якби не було законодавчих обмежень, у ДТЕК Дніпрообленерго немає на це інших джерел фінансування. Зробити це за рахунок інвестпрограми, а простіше кажучи – за рахунок тарифу, компанія не може, так як ці витрати в результаті ляжуть на інших споживачів.

«Місту необхідно, по-перше, за допомогою фахівців визначити рівень додаткової потужності, по-друге, зробити відповідне замовлення електрокомпанії та планомірно реалізовувати підготовчі роботи. Ми ж, зі свого боку, гарантуємо максимально сприяти в реалізації модернізації в якнайшвидші терміни. При цьому наголошуємо – роботи неможливо провести вже до наступного опалювального сезону. Вони займуть як мінімум три роки», – підкреслив Сергій Березовський.

Незважаючи на застереження енергетиків, Програма децентралізації опалення правобережної частини Кам’янського все ж була прийнята більшістю (33 з 40) присутніх депутатів. Єдине доповнення, яке внесли, – при переході зберегти існуючі мережі теплоцентралі, щоб мати варіант відступу на випадок, якщо запланований перехід все ж не відбудеться.