Для будинку
Для бізнесу

ДТЕК Дніпровські електромережі інвестують 350 млн грн в енергетичну інфраструктуру Дніпропетровської області, ще 100 млн – в «розумні» технології

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила інвестиційну програму ДТЕК Дніпровські електромережі на 2018 рік у розмірі 468 млн грн. В рамках цієї програми 352 млн грн компанія направить на будівництво, реконструкцію і модернізацію електричних мереж. Понад 100 млн грн – на впровадження «розумних» технологій: установку «розумних» лічильників, оновлення систем моніторингу та зниження наднормативних витрат (втрат) електроенергії.

Найбільш значимий інвестиційний проект – будівництво підстанції 150 кВт «Наддніпрянська» і кабельних ліній, що відходять від неї. Закінчення проекту заплановане на грудень 2018 року. Нова підстанція – важливий проект для інфраструктури м. Дніпро, вона забезпечить електроенергією гілку метро, що будується (станції «Музейна» і «Центральна»). Крім того, ПС «Наддніпрянська» дозволить розвантажити розподільну мережу центральної частини міста, створить велике опорне джерело електроенергії і забезпечить надійне електропостачання для мешканців Шевченківського та Соборного районів, знизить ризики відключень в зимовий період.

ДТЕК Дніпровські електромережі в 2018 році проведуть реконструкцію 26 км розподільних ліній низької та середньої напруги, розташованих в містах Дніпро, Кривий Ріг та Кам’янське. Це дозволить поліпшити якість мережі і зменшити ризики знеструмлення клієнтів. У розподільних пунктах в Дніпрі і Кам’янському планується замінити 93 масляних вимикача на сучасні вакуумні вимикачі, що пожежо- і екологічно безпечні.

У Дніпропетровському, Криворізькому, Нікопольському, Петропавлівському, Широківському, Верхньодніпровському, Апостолівському, Новомосковському районах, а також в місті Кам’янське підприємство планує встановити 50 вакуумних реклоузерів (реклоузер – автоматичний вимикач ліній електропередач). Це дозволить енергетикам оперативно реагувати на аварії в мережах. Також знижена кількість клієнтів, яких необхідно знеструмити на час виконання планових або відновлювальних робіт.

У 2018 році компанія приділить значну увагу впровадженню «розумних технологій» в систему електропостачання Дніпра і області. 65 млн грн буде направлено на установку «розумних» лічильників, що дозволить клієнтам вигідніше споживати електроенергію за денним і нічним тарифами, а також підвищить точність обліку витрати електроенергії для компанії. Понад 17 млн ​​грн буде спрямовано на істотну модернізацію систем моніторингу і автоматизованого управління високовольтної мережі в Дніпропетровській області. Це поліпшить якість мережі і знизить в ній втрати електроенергії, що в свою чергу знизить тариф для споживачів, найбільш відчутно – для юридичних клієнтів.

«Інвестпрограма 2018 року спрямована на впровадження сучасних цифрових технологій, підтримку існуючих електромереж та розвиток нових, будівництво і модернізацію високовольтних підстанцій. Ми очікуємо, що нове сучасне обладнання суттєво підвищить надійність нашої мережі, а, значить, і якість електропостачання для наших клієнтів», – сказав генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Вадим Кухій.

Він також повідомив про побоювання компанії, пов’язане із вкрай стислими термінами реалізації проекту. «На жаль, у НКРЕКП кілька місяців не було кворуму і це затягнуло терміни узгодження інвестпрограми. Передбачені на рік роботи ми починаємо не в січні, а тільки зараз, в липні, і часу на їх реалізацію залишається критично мало. Разом з тим, ми зробимо все залежне від компанії, щоб виконати максимум проектів, передбачених інвестпрограмою і необхідних для області і наших клієнтів», – додав Вадим Кухій.